Druhy umelých rastlín

umelé kvetyUmelé rastliny možno kvôli prehľadnosti rozdeliť na dva druhy. Ten prvý zahŕňa všetky klasické rastliny do interiéru, ako sú kvety, kríky, stromy, palmy, bambusy a ďalšie. Druhý druh obsahuje špeciálne triedy – rastliny s LED, UV rastliny, umele živé steny a rastliny do exteriéru.

Umelé kvety a stromy

Vymenujme si aspoň niekoľko zástupcov pre každú kategóriu. Umelé kvety zastupujú napríklad orchidey, dracény, Cala, papradie, ibištek, skalničky, alebo hyacint. Umelé stromy mimochodom často používajú kmene zo živých rastlín a nájdeme tu stromy ako javor, zimostrázu, jabloň, olivovník, citrusy, fikus a ďalšie.

umelé palmyUmelé palmy sú veľmi obľúbené pre svoju exotickosť a zastupujú ich palma areca, koko, banánovník, yucca a pod. Umelo kvitnúce stromy veľmi krásne pre svoju farebnosť s dokonalými kvetmi, tu nájdete napríklad ibištek, magnólie, vistéria, alebo bougainvillea.

Umelé kaktusy ako živé, hodia sa ako samostané rastliny alebo pre vytvorenie kaktusové kompozície a výber je Aloe vera, stĺpový, alebo mexický kaktus, lotos, penízovka a ďalšie sukulenty. Umelé bambusy sú ďalšou variantou umelých rastlín s krásnou štruktúrou prevedenia, ďalej obľúbené Umelé popínavé rastliny a šľahúne naozaj veľký výber na čo si len spomeniete, príkladné sú brečtan vo viacerých prevedeniach, begónie, vínna réva ďalšie.

umelé stromyNa dekorácie vám výborne poslúžia aj Umelé girlandy a Umelé kvety ako girlanda vianočná, jedľová, girlanda cmmelová, ruža, vlčí mak, alebo slnečnica. Nesmieme zabudnúť ani dekoratívne Umelé vetvičky, listy, alebo plody výborné k dotvorenie dekorácie. Máte na výber vetvičky z dubu, liesky, palmové listy, kokosový orech, alebo mix umelého ovocia.

Rastliny s LED

Umelé rastliny s LED sú žiadanou novinkou. Okrem jedinečnej dekorácie slúži aj ako svietidlo alebo dekoratívne osvetlenie.

UV rastliny

UV rastliny – Vytvárajú fascinujúce divadlo. Množstvo rastlín, napríklad papradie, konope, yucca, ihličnan či palma. Nádherne svieti pri nasvietení UV svetlom.

Umelé rastliny do exteriéru

Sú extrémne odolné. Dlhá životnosť je zaistená trvanlivejšími materiály v kombinácii s vhodným spôsobom výroby. Použitie napríklad do záhrad, k bazénom apod.

Kam ďalej

Premýšľate, akú umelú rastlinu si kúpiť a kde? Vyskúšajte popredný e-shop na umelé kvety. Nakupujte u špecialistov, ktorí vám radi pomôžu s výberom. Navyše tu nakúpite za najvýhodnejšie ceny. Vďaka bohatej ponuke si vyberie naozaj každý.