Umelé živé steny

umělá živá stěna AmazonkaProdukcia umelých rastlín sa už dostala tak ďaleko, že umelé kvety vyzerajú ako živé, a sú v ponuke v rôznych druhoch rastlín a variantoch využitie. Umelé kvety zasadené do umelohmotných rastrov, napojených jeden do druhého, vytvoria krásnu umelú živú stenu, ktorá môže byť ľubovoľne dlhá a široká.

Na výber máte umelé živé steny s umelým brečtanom, papradím, cyprom, tujami, krušpán hľa, v rôznych odtieňoch zelenej farby alebo v kombinácii s rozkvitnutými farebnými kvetmi. Ďalšou možnosťou sú umelé machové steny, dokonale imitujúce pravý mech.

Umelá živá stena sa ľahko nainštaluje k stene alebo najskôr k OSB doske pomocou skrutiek. Umelá zelená stena s machom je ľahšia, preto sa na stenu iba lepia. Jednotlivé dielce pre umelé zelené steny sa dajú prispôsobiť vlastnej potrebe, zostrihnúť do požadovaných tvarov alebo rozmerov pomocou nožníc prípadne štiepačiek.umela ziva stena brectan

Využitie umelých živých stien je rozsiahle. Môžu sa umiestniť ako do interiérov, tak do exteriérov. V oboch prípadoch výrobca zaručuje dlhú životnosť. Umelá živá stena (vertikálne záhrada) môže slúžiť ako dekorácia múrov v miestnostiach, chodbách a halách, v byte alebo dome, v reštauráciách, hoteloch, na výstavách, ale aj na maskovanie alebo zakrytie nepríliš vzhľadných plôch.