Živý nebo umelý vianočný stromček?

Čo je lepšie? Umelý stromček, alebo žívý? Názory sa rôznia a nezhodnú sa ani deti ani dospelí, či seniori. Ide vždy o subjektívny dojem zo stromčeka či už živého, alebo umelého. Obe varinty majú niečo do seba, svoje výhody aj nevýhody. Skúsime sa na to pozrieť podrobnejšie.

Umelý vianočný stromčekV prvom rade je potrebné vziať na vedomie že umelé vianočné stromčeky dávno nie sú plastové metly z dávnych dôb. Nové moderné umelé stromčeky sú vyrábané z veľmi kvalitných materiálov a ich realistickosť je na veľmi vysokej úrovni. Je vždy kladený dôraz dokonalosť v detailoch.

Živý vianočný stromček

Pozrime sa, čo nám prináša za výhody a nevýhody živý stromček. Plusom určite je, že ak máme stromček doma, máme pocit že sme si priniesli kúsok prírody a voňavého lesa. Stromček má svoju osobitosť, vyberime si napríklad aj zaujímavý tvar a hustotu.

Čo ale ďalej? To je zrejme všetko v čom má živý stromček naozaj výhodu. Čo teda nevýhody?

Živý stromček musíme najprv vybrať, to znamená zájsť niekam autom, alebo pešo a potom vyberať v zime vonku medzi tým, čo zostalo. Potom stromček musíme dopraviť domov pričom sa zvyčajne zamažeme od smoly. Ďalej potrebujete stojan a stromček do stojanu dostať, to býva niekedy problém a stromček musíte zarezávať, sesekávat a podobne.

Umelý vianočný stromčekTak, stromček je v stojane a teraz je treba ho vyrovnať aby stál rovno, čo nemusí byť vždy jednoduché, pretože stromčeky sú nesymetrické a môžu sa nakláňať. Teraz stromček ešte musíme udržiavať – to znamená polievať a hlavne upratovať spadnuté ihličie, ktoré je za pár dní plný byt. Po vianociach sa potom musíme stromčeku zbaviť a odniesť ho niekam kde ho odvezú, pri manipulácii zvyčajne opadá zvyšok uschlého ihličia a čaká nás upratovanie celého bytu.

Umelý vianočný stromček

Umelý vianočný stromček má jednu veľkú nevýhodu – je umelý. Stromček nevonia lesom a nie je originálom. To je ale všetko, žiadne ďalšie nevýhody tu nie sú. Naopak výhod je hŕbu.

Stromček vám prepravná služba odvezie až domov. Potom máte stromček uskladnený na pôde, alebo v pivnici a vďaka rozloženiu nezaberie ani moc miesta. Takmer všetky umelé vianočné stromčeky obsahujú už stojan. Zostavenie a rozloženie je veľmi jednoduché a všetko je behom pár minút hotové. Stromček je krásne symetrický a je perfektne rovno, nikam sa nekymáca a nenakláňa. Môžete si vybrať z množstva veľkostí a typov. Vyrábajú sa tiež stromčeky obsahujúce rovno LED vianočné osvetlenie, alebo povrchovú úpravu zasnežením. Zaujímavosťou a veľmi praktickou vychytávkou pre malé byty je polovičný stromček, ktorý pri stene zaberá minimum miesta.

Umelý vianočný stromček

Môžete tiež vyberať z viacerých farieb, ako je červená, oranžová, modrá a pod. Chcete vianočný stromček do exteriéru? Vyberajte z kategórie: vonkajšie umelé stromčeky. Po vianociach stromček jednoducho zložíte, nič neupratujete a nezametáte, odložíte ho zas na pojd. V neposlednom rade treba myslieť na životné prostredie. Kúpou umelého vianočného stromčeka šetríme naše lesy.

Umelý vianočný stromček s kmeňom z živého stromčeka

Umelý vianočný stromček s kmeňom zo živého stromu – Tento exkluzívny stromček je naozaj ako živý a úplne dokonalý v detaile, nenechajte si ujsť tento výnimočný stromček.

 

Živý vianočný stromček:
+ vôňa lesa
+ nižšia obstarávacia cena
+ osobitý vzhľad
+ originálny tvar
náklady na dopravu domov
nebezpečenstvo znečistenia od smoly pri preprave
nutné prikúpiť stojan
úprava kmeňa pre stojan
vycentrovanie stromčeka
zalievanie a starostlivosť o stromček
opadáva ihličie
stromček pichá
náklady na odstránenie stromčeka
upratovanie opadaného ihličia
každoročne sa zotne tisícky stromčekov
stromček je len na jedny Vianoce
stromček je bez záruky
stromček musíte kupovať každý rok

Umelý vianočný stromček:
nevonia lesom
nemá originálny vzhľad
vyššia obstarávacia cena
+ bez nákladov na dopravu domov
+ takmer vždy obsahuje stojan
+ jednoduché zostavenie
+ žiadna údržba ani zalievanie
+ nehrozí znečistenie od smoly
+ stojan sa len nasadia a je to
+ stojí vždy perfektne rovno
+ je symetrický a nikam sa nekymáca
+ neopadáva ihličie
+ odpadá upratovanie
+ jednoducho sa zloží a uskladnia
+ šetríme naše lesy
+ stromček vydrží niekoľko rokov
+ záruka 2 roky
+ už za 2 roky sa vám stromček oplatí

Umelé vianočné stromčeky vyhrali na plnej čiare. Niet divu, sú praktické, ekonomické a ušetria vám veľa času, peňazí a námahy. Navyše sú naše stromčeky naozaj veľmi kvalitné a ako živé. Veríme že si u nás určite vyberiete. Širokú ponuku stromčekov nájdete v kategórii umelé vianočné stromčeky.

Ku stromčeku patria tiež vianočné ozdoby, vianočné osvetlenie a doplnky aby bol váš krásny nový stromček ozdobený, navštívte kategóriu vianočné dekorácie.