Umelé kaktusy

Sukulenty – kaktusy a patri medzi najobľúbenejšie rastliny. Dôvodom môže byť jednak fakt, zé starostlivosť o nie je nenáročná. Staci jim venovať naozaj občasnú pozornosť, ale tiež fakt, že sú veľmi dekoratívne, hódi sa tak do každého interiéru. Všade tam, kde však z akýchkoľvek príčin nejde mit klasické kaktusy je možné miesto nich umiestniť umelé kaktusy.

umelé kaktusyIch výhodou je to, že sú naozaj vierohodné. U iných umelých rastlín preci len občas nájdete drobný detail, ktorý prezrádza, že ide o umelú kvetinu, avšak u umelých kaktusov toto nehrozí. Jeho podoba je totiž natoľko kompaktná, že nie je problém ju verne stvárniť aj umelé. Dokonca aj tŕne sú ostré ako v reáli. Nikdy vás však nestretne jedna z nepríjemných špecialít kaktusov, a až síce drobné tŕne, ktoré o sebe pri dotyku dostanú pod kožou, čo je veľmi nepríjemné. Vďaka tomu možno umelé kaktusy umiestniť tam, kde sa pohybujú deti, či zvieratá.

Kaktusy sukulenty sú tiež špecifické tim, že rastú aj osamotene. Pôsobí teda prirodzené, aj keď široko ďaleko nie je zadná iná rastlina, čo sa môže hodiť v miestach, kde o príliš kvetov było na škodu. U umelé rastliny tiež nehrozí nákaza plesní či inú choroby. Je teda absolútne bezúdržbová vďaka nízke váhe možno umelé kaktusy ľahko premiestňovať. Hodí sa tiež pre rôzne osobitý aranžmá, teda je môžete napríklad vložiť robiť vázy, alebo umiestniť tam, kde by iná rastlina nikdy nevzišla.

Kaktusy sú už od prírody veľmi vytrvalé odolné, preto nemusíte pochybovať o týchto vlastnostiach ani u ich umelých príbuzných.

Výber umelých kaktusov je vďaka veľkému množstvo podôb hračkou. Niekto uprednostňuje typy s väčším množstvom ostňov, niekto má naopak rád skôr rastliny bez ostňov. Tak či onak, každý si vyberie. Vyberajte vzdy kvalitu vierohodný vzhľad. Takéto rastliny vám preukážu v interiéri dvojaký službu. Vnesú robiť naj prírodné prvok navyše budú vyzerať rovnako krásne už navždy.