Vplyv rastlín na psychiku

umely stromPri dlhodobom pobyte v budovách sa vplyvom neprirodzeného prostredia často vyskytnú negatívne následky ako sú bolesť hlavy, únava očí, nepokoj a strata energie. Človek zeleň potrebuje – upokojuje ho, prebúdza v ňom príjemné pocity a robí život radostnejší. Dlhodobé štúdie potvrdzujú aj blahodarné pôsobenie zelene na kreativitu. Nielen pre kancelárskych pracovníkov sú tak umelé rastliny obľúbeným spôsobom, ako si spríjemniť prácu, nabiť novú energiu a dokonca aj zlepšiť produktivitu práce. Nezáleží či si vyberiete umelý strom, palmu, ker, alebo umelú kvetinu.

Ako sme spomenuli, množstvo štúdií preukázalo, že samotný vizuálny vplyv rastlín má na človeka nenahraditeľný pozitívny účinok. Rastliny živé, alebo umelé tak kompenzujú negatíva dnešnej doby.

Štyri steny, omietka a blikanie monitora pre nás nie sú prirodzené, napriek tomu v týchto podmienkach trávime čoraz viac času. Ak do nich ale vnesieme život a prírodu, hneď sa budeme cítiť inak.

umelá palmaRastliny umelé i živé odstraňujú únavu, zlepšujú náladu a urýchľujú regeneráciu a obnovu telesných i duševných síl. Majú upokojujúci vplyv. Moderný človek je neustále vystavovaný stresovým situáciám, a rastlina ho potom vracia späť do rovnováhy.

Ponuka umelých rastlín, ktorými si môžete spríjemniť pobyt napríklad v práci, je veľmi bohatá. Vyberať môžete z kvetov, stromov, kríkov, paliem, bambusov, ihličnanov, kaktusov a sukulentov.

Kde umelé kvety kúpiť

Premýšľate, akú umelú rastlinu si kúpiť a kde? Vyskúšajte popredný e-shop na umelé kvety. Nakupujte u špecialistov, ktorí vám radi pomôžu s výberom. Navyše tu nakúpite za najvýhodnejšie ceny. Vďaka bohatej ponuke si vyberie naozaj každý.